Hoşgeldiniz, visitor! [ Giriş

 

Evde Masaj Hizmeti İstanbul

  • Listed: 2 Ekim 2021 14:51
  • Expires: This ad has expired

Description

Bu günkü Makaleme başlamadan önce şunu belirtmeliyim ki tüm makaleler aslında birbirine benzer çünkü saten masaj hizmeti ve çeşitleri kısıtlı fakat bazı evde masaj hizmeti veren masöz ler masaj hizmetine renk katarak aldıkları eğitim dışında farklı tekniklerde geliştirilebiliyor ama yinede biz bir çok internet sayfalarında bulunan masaj bilgilerini vermeye devam edeceğiz.

Masaj: Hasta ve yorgun bir organın rehabilitasyonu; yani yeniden eski duruma dönmesi için organizmanın sathı üzerine tatbik edilen sistemli ve belirli mekanik enerji ile derinlerde anatomik, fizyolojik, fonksiyonel en yüksek tesir meydana getiren ameliyeler birkaç küçük yapıdan oluşan.

GERÇEK EVDE MASAJIN KASLARA OLAN ETKİSİ

Vucud da ki Kaslar yaklaşık olarak vücut ağırlığının yarısını teşkil ederken kan dolaşımının da büyük bir kısmını kullanırlar.kasılma gevşeme faaliyetlerini merkezi sinir sistemi kontrolünde motor sinirler vasıtası ile yaparlar. Kasılıp gevşeyerek bir pompa gibi çalışırlar. İnakti ve kaslar atrofi ye uğrarlar. Kaslara masaj yolu ile uygulanan ritmik faaliyet inaktive atrofisinin önlenmesine yardımcı olur.İnaktiv kaslarda dolaşım yetersiz olduğundan besin maddelerinin girişi ve atık maddelerin atılımıda azalır. Evde masaj ve masöz ile  bu kaslar çalıştırıldığında dolaşım hızlanarak birikmiş atık maddeler uzaklaşırken besin maddelerinin girişi sağlanır.Masaj yapılan kaslar kendilerini çabuk toparlarlar. Kas zayıflıkları ve kas gevşekliğide önlenmiş olur.Kasın reaksiyon kabiliyeti artar ve kuvvetlenir. Bağdokusu sistemine yapılan masaj kaslar ve çevre ligamantleri için çok iyi tesirler meydana getirir. Bağdokusu iltihabı veya diğer hastalıkların tedavisinde tavsiyeye şayandır.

Eklemlere uygulanan bilinçli bir masaj,hareket kabiliyetini korur ve hareket azalmasını önler.Eklem ligamentlerinin zayıflıklarında aktif ve pasif cimnastik ve masaj ile başarılı tedavi yapılabilir.Yumuşak doku yapışıklıklarının çözülmesini,kısalmış tendonların uzamasını sağlar

Profesyonel Masaj yolu ile kan ve lenfa sistemlerinde ve onlar yolu ile de kalbin çalışmasının mekanik olarak ayarlanması sağlanır.kalbin tazyikini sağlayan kalp adalelerinin bütün vücuda kan pompalamasını düşünürsek,kalp hiç bir yardım görmeden temiz kanın perifer de kirli kana dönüşerek,tekrar kalbe dönmesi gibi büyük dolaşım ve bu kirli kanın temizlenmesinin temini içinde küçük dolaşımın sağlandığını düşünür isek yapılan masajın kalbe ne büyük yardımı olacağını anlarız.

Küçük atardamarlar ve kılcal damarlar genişleyerek kan miktarını artırarak deriye daha fazla kan gelmesini sağlarlar.bu fazla kan hücumu ile derinin fonksiyonları artar. Masajın kaslara ,eklemlere, çevre ligamentlere, kemiklere sindirime ve deriye olan etkileri barizdir.

  

839 total views, 1 today

  

Listing ID: 623615847abd1274

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

>