Hoşgeldiniz, visitor! [ Giriş

 

Evde Masaj İstanbul

  • Listed: 2 Ekim 2021 15:34
  • Expires: This ad has expired

Description

İstanbul anadolu yakası ve avrupa yakasında bir çok masöz kendi evlerini home ofis yaparak evde masaj hizmeti vermektedir. Her zaman makalelerimizde yazdığımız gibi istanbul evde masaj olarak hizmet vermeketedirler peki hala bu masöz ler deneyimli ve masaj uygulamasını biliyorlarmı eve sitemizde yer alan ilanlardaki masöz ler masaj hizmeti bilir ve uygulama yapıyorlar tabiki masaj sonrası istege bağlı olrak rahatlama sağlayabiliyorlar.

Masaj çeşitleri nedir ve evde masaj da nasıl uygulamalar yapılabilir. Son zamanlarda değişik değişik isimlerle farklı teknikler bulunuyor sanırım onlardan bırısını aşağıda sizlere yazmak istedim.

Tuina masajı nedir ?

Tuina Masajı, Geleneksel Çin Tıbbının bir yönüdür. Tui Na (twee-na olarak telaffuz edilir) ismi “itmek” (tui) ve “kavramak” (na) anlamına gelir. Çin’de binlerce yıldır kullanılan terapötik bir masaj şeklidir ve günümüzde hala Çin’deki hastanelerde ve kliniklerde birçok rahatsızlık ve durum için etkili bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Tek başına kullanılabilir veya Akapunktur gibi Geleneksel Çin Tıbbının diğer yönleriyle birleştirilebilir.

Akapunktur’da olduğu gibi, Tui Na da vücudumuzun “Qi” (“chi” olarak telaffuz edilir) veya “hayati enerji” içerdiği kavramına dayanır. Bir masaj sırasında, kaslar ve tendonlar, müşterilerin semptomlarına bağlı olarak, tıkanıklıkları gidererek ve iyileşmeyi desteklemek için bölgeye kan ve Qi akışını artırarak stratejik olarak çalışır. Acupressure teknikleri, Qi’nin vücudun belirli noktalarındaki akışını doğrudan etkilemek için kullanılır.

Tuina masajının felsefesi ve ilkeleri, bir kişinin refahının duygusal ve fiziksel bileşenlerinin yanı sıra iklim, ilişkiler ve diyet gibi yönlere odaklanan geleneksel Çin tıbbına dayanmaktadır.
Tuina masajının altında yatan felsefe, kişinin benlik ve çevresi içinde uyum ve denge bulduğu zaman gerçek sağlığa ulaşılmasıdır.

Tuina masajının amacı, hastalık, hastalık ve duygusal sorunlar olarak ortaya çıkan tıkanma ve rahatsızlıklardan kurtularak vücudun yin ve yangında uyum yaratmaktır.
Akupunktur gibi, tuina masajı da vücudunuzdaki qi ve kanı dengelemek için aynı enerjik meridyenleri ve akupunktur noktalarını kullanır ve daha iyi sağlığa yol açar. Yanlış akan Qi, etkilenen bölgede zayıf kan dolaşımı gibi tıkanıklıklara neden olabilir.

  

1999 total views, 1 today

  

Listing ID: 2996158514ce4555

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

>