Hoşgeldiniz, visitor! [ Giriş

 

Pendik Bireysel Masöz

  • Listed: 20 Nisan 2022 02:08
  • Expires: This ad has expired

Description

Pendik Bireysel Masöz olarak ayak masaj için sağlığına önem veren kişilerin bilmesi gerekenler ; Kişilerin masaj tekniklerini ilk olarak kendi el ve ayaklarında uygulaması tavsiye ediliyor. Vücuttaki refleks bölgelerine masa uygulanabilecek toplamda beş basma tekniği vardır. Bunlar başparmak hareketi, ovma hareketi, parmak hareketi, sıkma hareketi ve sıvazlama hareketidir.

Masaj tekniklerde önemli olan kime uygulanacağının bilinmesidir. Masaj uygulanmasında kişinin fiziksel yapısı, yaşı ve anlık sağlık durumu dikkate alınır. Örnek verecek olursak; iri bir insana uygulanacak hareketle çocuklara uygulanacak hareketler farklılık gösterir. İri vücutlu kişiye kuvvetli basma hareketleri uygulanırken, çocuklara hafif ve normal baskıyla masaj yapılır.

Pendik Bireysel Masöz masaj uygulamasını başparmak ya da başka bir parmağın kenarı kullanılarak basınç uygulanması ve saat yönünde döndürülmesini kapsar. Uygulanan basınç derinken acı vermek zorunda değildir. Refleksolog tarafından uygulanacak olan masaj kısa ancak acısız olacak şekilde tercih edilir. Acı veren seanslara önem verilmez.

 

1751 total views, 2 today

  

Listing ID: 993625f4004e86e2

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.