Hoşgeldiniz, visitor! [ Giriş

 

Beylikdüzü Masöz

  • Listed: 2 Ekim 2021 14:40
  • Expires: This ad has expired

Description

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir ?

Öncelikle tutulan bölgenin mutlaka sıcak tutulması gerekir. Bu bölgeye sıcak kompres yapmak oldukça etkilidir.

Yavaş hareketlerle, boynu fazla zorlamayacak şekilde beylikdüzü masöz olarak sağa sola yavaşça kafanızı çevirin. Bu hareketi sık sık tekrarlamak kasılı kalmış olan kasları biraz yumuşatmakta faydalı olacaktır.

-Havluyu ince uzun rulo haline getirerek ensenize yerleştirin, iki ucundan elleriniz ile tutarak kaymasını engelleyin. Daha sonra başınızı geriye doğru eğebildiğiniz kadar eğin ve bu esnada ellerinizle tuttuğunuz havlunun uçlarından yukarı doğru çekerek başınızı destekleyin. Bu pozisyonda kalabildiğiniz kadar kalın ve yorulduktan sonra kısa molalarla en az 10 kez hareketi tekrarlayın.

-Düz ve sert bir zemine uzanın. İkiye katlayıp daha sonra rulo haline getirdiğiniz havluyu, boynunuzda ağrının yoğun olduğu taraftaki omuz altınıza yerleştirin. Yaklaşık 5 dakika boyunca bu pozisyonda kalmak, kaslarınızın gevşemesinde oldukça etkili olacaktır.

-Bu yöntemde bir yakınınızdan yardım almanız ve masaj yağı, kas gevşetici krem gibi ürünler kullanmanız önerilir. Düz bir zemine yüz üstü uzanın. Boynun ağrıyan kısmında parmaklarınızı gezdirin, kas spazmının oluştuğu bölgeye dokunduğunuzda bunu hem vücudunuzda hem de elinizde hissedeceksiniz. Doğru nokta tespit edildikten sonra, bu noktaya hafif baskı ile dairesel hareketler uygulayın. Çok uzun süre aynı bölgeye baskı uygulamak, bölgede kızarıklıklara neden olabilir. Bu yüzden uzun süre uygulanmaması tavsiye edilir.

 

640 total views, 1 today

  

Listing ID: 352615844f28ffd6

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.